Rehabilitacja sportowa

Sport uprawiany amatorsko lub zawodowo zawsze niesie za sobą ryzyko urazów, nawet jeśli stosujemy odpowiednie techniki i korzystamy z wysokiej jakości sprzętu. Przygotowanie motoryczne do danej dyscypliny to najtrudniejszy dział dla każdego trenera. Brak odpowiedniego treningu powoduje, że nadmiernie eksploatowane tkanki zaczynają powoli tracić swoją funkcję , a to może spowodować kontuzję. Przeciążenia i urazy sportowe można jednak skutecznie leczyć, korzystając z oferty Centrum Rehabilitacji Sigma Medica, w której skład wchodzi rehabilitacja sportowa. Nasi fizjoterapeuci to pasjonaci sportu i aktywnego trybu życia. Łącząc zamiłowanie do sportu z wiedzą terapeutyczną potrafią sprawić, że pacjenci zapomną o kontuzjach, a wyniki sportowe zdecydowanie się poprawią.

Na czym polega rehabilitacja sportowa?

Dziedzina, jaką jest rehabilitacja sportowa, zajmuje się przede wszystkim leczeniem urazów sportowych oraz przeciążeń więzadeł, ścięgien i mięśni. Plan ćwiczeń rehabilitacyjnych układany jest indywidualnie dla każdego pacjenta po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu oraz badania. Aby szybko odzyskać sprawność fizyczną po operacji, urazie, skręceniu lub złamaniu, należy poddać się intensywnej rehabilitacji, która pozwala wrócić do dotychczasowego stylu życia i uprawianej dyscypliny.

Dla kogo rehabilitacja sportowa?

Z oferty rehabilitacji sportowej mogą skorzystać osoby uprawiające jakąkolwiek dyscyplinę sportową, u których odczuwalny jest jakiś dyskomfort lub spada wydajność i efekty treningowe. Nie zawsze trzeba czekać, aż pojawi się uraz. Warto zadbać o swoje zdrowie stosując profilaktykę. Najlepszym przykładem jest jazda na nartach. Jeśli zadbamy o przygotowanie motoryczne, ryzyko kontuzji jest mniejsze. Jeśli natomiast dojdzie do urazu to powrót do aktywności jest zdecydowanie dłuższy. Rehabilitacja sportowa przeznaczona jest zarówno dla amatorów, jak i profesjonalnych sportowców. Metody oraz czas leczenia zależą od rodzaju urazu i są dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta.

+48 699 952 970