Terapia czaszkowo-krzyżowa

jest rodzajem terapii manualnej opartej na anatomii i fizjologii a stosowana w celu normalizacji przepływu płynu mózgowo-rdzeniowego.
Terapia polega na dotyku i delikatnym ucisku w obrębie kości krzyżowej, miednicy, przepony, otworze górnym klatki piersiowej i kościach czaszki w celu rozluźnienia struktur łącznotkankowych. Przy pomocy tych stymulacji terapeuta nawiązuję kontakt z tkanką łączną i idąc z jej ruchem uwalnia powstałe w niej napięcia. Jest to terapia powięzi, a ponieważ układ powięzi zbudowany jest z tkanki łącznej, to terapia czaszkowo-krzyżowa wpływa na poprawę pracy wszystkich organów, w których ta tkanka się znajduje. Praca systemu czaszkowo-krzyżowego ma wpływ na układ nerwowy, mięśniowo-kostny, krążenia, limfatyczny, endokrynny, oddechowy, jakakolwiek dysfunkcja któregoś z tych układów ma negatywny wpływ na system czaszkowo-krzyżowy.

Terapię czaszkowo-krzyżową stosuje się przy leczeniu: kłopotach z koncentracją, zaburzeniach osobowości, nadpobudliwości u dzieci i dorosłych, stresie, dysleksja, autyzmie, bólach i zawrotach głowy, nawracającym zapaleniu uszu, zapaleniu zatok, problemach w stawie skroniowo-żuchwowym, w zgrzytaniu zębami i wady zgryzu, bólach kręgosłupa i pleców, skolioz, urazach.

+48 699 952 970