Terapia McKenzie

Bóle odcinka lędźwiowego kręgosłupa są powszechnym schorzeniem dotykającym kobiet i mężczyzn w różnym wieku. Pacjentom cierpiącym na bóle kręgosłupa z pomocą przychodzi skuteczna terapia McKenzie. We Wrocławskim Centrum Rehabilitacji Sigma Medica przyjmują doświadczeni fizjoterapeuci, którzy nie jednego pacjenta uchronili przed operacją kręgosłupa.

Na czym polega terapia McKenzie?

Diagnostyka w terapii McKenzie opiera się na przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu z pacjentem, który oparty jest na opracowanych przez McKenziego protokołach diagnostycznych. Następnie, znający wzorce bólowe fizjoterapeuta przeprowadza badanie polegające na zastosowaniu ruchów testujących. Po określeniu przyczyny bólu fizjoterapeuta decyduje, w jaki sposób terapia McKenzie zostanie zastosowana.

Kto jest autorem terapii?

Nazwa terapii pochodzi od jej twórcy, czyli nowozelandzkiego fizjoterapeuty Robina McKenzie, który przez wiele lat zajmował się badaniem pacjentów cierpiących na bóle odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Lata badań pozwoliły mu stworzyć skuteczną metodę leczenia polegającą na autoterapii. Terapia McKenzie opiera się bowiem w dużej mierze na samodzielnym radzeniu sobie z bólem, a więc korzystanie z jej zalet możliwe jest również bez pomocy fizjoterapeuty. Należy przy tym jednak pamiętać, że tylko dyplomowany fizjoterapeuta może ocenić rodzaj schorzenia, ułożyć plan terapii i nauczyć pacjenta, jak radzić sobie samodzielnie z bólem.

+48 699 952 970